Dzisiaj jest: 21/2/2019
Hexa Bank i muzyczne, włoskie klimaty
Dodany 2018-01-23 12:28:42
W piątek 19 stycznia 2018 roku o godz. 19.00, w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, odbył się niezapomniany koncert pt. CIAO, CIAO BAMBINA.
 
 
Ciao, Ciao Bambina to muzyczny spektakl prezentujący najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji musicalowego aktora rodem z Rzymu, to również podróż przez historię włoskiej piosenki. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się z Marino Marinim do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności w naszym kraju oraz genezę diety Twist, którą spopularyzował. W ciągu 80-ciu minut usłyszymy między innymi szlagiery: AzzurroO sole mio, Love in Portofino, Volare, Arrivederci Roma, Buonasera Signorina i oczywiście słynny Nie płacz kiedy odjadę.

Od dnia premiery 22 listopada 2013 r., spektakl był wystawiany ponad 100 razy i ciągle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności.

W rolę głównego bohatera wcielił się Nicola Palladini. Towarzyszy mu zespół: Krzysztof Brzeziński - piano, gitara basowa, kontrabas, Andrzej Jaworski - gitara akustyczna. Hexa Bank Spółdzielczy był sponsorem tego wydarzenia.
 
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.