Dzisiaj jest: 18/3/2019
Hexa Bank Spółdzielczy sponsorem XIX Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej
Dodany 2012-06-20 10:43:59
XIX Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej odbyły się 17 czerwca 2012 roku na scenie amfiteatru w Nowogrodzie.

W tym roku to już dziewiętnasta edycja tej, cieszącej się dużą popularnością imprezy, której współorganizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Tegoroczne Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej to przede wszystkim Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich, w którym udział wzięły zespoły i soliści z terenu całej Polski, prezentacja warsztatów twórców ludowych w ramach „Popołudnia z twórczością ludową” i prezentacja stoisk wystawowych z gmin należących do Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego.
Celem przeglądu jest prezentacja tradycji kurpiowskiego muzykowania, stylu śpiewania, gwary i tańca, popularyzacja tych tradycji w społeczeństwie, jak również zachowanie folkloru dla młodszych pokoleń i środowisk twórczych. Prezentacja ciekawych form adaptacji folkloru kurpiowskiego przez zespoły pieśni i tańca, solistów i zespoły muzyczne. Konfrontacja amatorskich zespołów mających w swoim repertuarze folklor kurpiowski.

2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.