Dzisiaj jest: 18/3/2019
Hexa Bank Spółdzielczy wyróżniony w Rankingu „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze"
Dodany 2012-06-15 15:40:39
Hexa Bank Spółdzielczy został wyróżniony w Krajowym Rankingu „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze" organizowanego przez miesięcznik Nowoczesny Bank Spółdzielczy.

Uroczystość wręczenia statuetek oraz certyfikatów konkursu odbyła się w warszawskim Hotelu Gromada podczas IV Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, które zorganizował Związek Banków Polskich przy współpracy Grupy BPS i SGB oraz CPBiI.

Redakcja miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy" przygotowała ranking w oparciu o badania ankietowe 574 banków działających na koniec 2011 r. w Grupie BPS, w Spółdzielczej Grupie Bankowej oraz poza strukturami zrzeszeń (Krakowski Bank Spółdzielczy). Ustalono zestawienie 100 najlepszych BS-ów w dwóch kategoriach głównych: I. „Największe banki", II. „Najefektywniejsze banki", oraz w 29 podkategoriach rankingu. W kategorii I. porównano banki według uzyskanej w 2011 r. wartości sumy bilansowej, funduszy własnych, kredytów, depozytów i wyniku finansowego. Efektywność badano w warunkach porównywalnych z podziałem na 4 grupy banków w zależności od wielkości aktywów uwzględniając wskaźniki zwrotu z aktywów i kapitału, a także przyrostu wartości bilansowych w relacji do grupy rówieśniczej.

Uwzględniając szczegółowe kryteria efektywności, Hexa Bank Spółdzielczy w swojej grupie wyróżnił się pod względem wzrostu sumy bilansowej oraz przyrostu depozytów.

Wzorem lat poprzednich najlepsze banki z poszczególnych zrzeszeń zostały uhonorowane przez Bank BPS S.A. i SGB-Bank S.A.. Partnerzy główni IV Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej: firma Union Investment, Biuro Informacji Kredytowej oraz Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor wyróżniły banki za wzorową współpracę i udział w programach pilotażowych.


 

 

 
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.