Dzisiaj jest: 21/2/2019
Hexa Bank sponsorem zawodów strzeleckich Ułanów Karpackich
Dodany 2018-04-30 10:47:06
21 kwietnia odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Ułanów Karpackich.
 
 
Stowarzyszenie istnieje od 2009 r., jest organizacją środowiskową, której statutowym celem jest kultywowanie i promowanie tradycji Pułku Ułanów Karpackich. Pułk ten w czasie II wojny światowej przemierzał pustynie Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz Półwysep Apeniński. Utworzony w Syrii, w miejscowości Homs, Dywizjon Kawalerii był ostatnim w Wojsku Polskim oddziałem konnym i jedynym na obczyźnie, który przeobraził się z konnego w pancerny. Zanim rozstali się z końmi, ułani byli w Palestynie i Egipcie oraz Pustyni Zachodniej. Bronili Twierdzy Tobruk. Potem zaczął się ich szlak bojowy na ziemi włoskiej: Monte Cassino, Passo Corno, Ancona, Pesaro i wreszcie Bolonia. Ciężkie boje, które dawały zwycięstwo, przybliżały Ułanów Karpackich do Ojczyzny, do której nie dane im było wrócić.
W zawodach udział wzięli przedstawiciele jednostek wojskowych i organizacji kultywujących tradycje ułańskie. Hexa Bank Spółdzielczy wspar wydarzenie w ramach promocji województwa podlaskiego i tradycji kawaleryjskich.
 
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.