Dzisiaj jest: 18/3/2019
Jubileuszowy XX Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża po raz kolejny z Hexa Bankiem Spółdzielczym
Dodany 2013-06-20 12:09:08
Tegoroczna edycja tego znaczącego wydarzenia kulturalnego, odbędzie się w dniach 29.06-07.07. 2013 r. 
 
Festiwal jest unikalną imprezą stwarzającą możliwość szerokiego kontaktu z muzyką klasyczną i operową. Gromadzi wielu wykonawców scen operowych i operetkowych z Polski i zagranicy prezentujący wysoki poziom artystyczny. Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża to wyjątkowa impreza gwarantująca publiczności szeroki wachlarz doznań artystycznych - konfrontująca tradycję i nowoczesność.
 
Starsi i młodsi melomani usłyszą pieśni, songi musicalowe, arie operetkowe, chorały, a niewątpliwym wydarzeniem będzie wystawienie "Makbeta" Giuseppe Verdiego w kościele pw. Krzyża Św. w Łomży (4 lipca, godz. 19). Za inscenizację, reżyserię oraz scenografię odpowiada Jacek Szymański, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu.
 
Festiwal charakteryzuje różnorodność miejsc, począwszy od koncertów w kościołach, urzędach po koncerty na otwartych przestrzeniach. Każde z tych miejsc nadaje niepowtarzalny klimat tym koncertom, a także jest w stanie pomieścić odpowiednią liczbę osób, nie ograniczając tym samym dostępu wszystkim chętnym. Koncerty odbywać się będą w Czyżewie, Kolnie, Śniadowie, Białymstoku, Drozdowie, Łomży, Nowogrodzie, Jedwabnem, Łapach i Tykocinie.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 
 
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.