Dzisiaj jest: 16/1/2019
Linguo HexaBank Rally Team na fali sukcesu
Dodany 2015-07-07 13:01:06
Weekend 27-28 czerwca był wyjątkowo emocjonujący dla łomżyńskiej załogi rajdowej.
 
Linguo HexaBank Rally Team znowu zaprezentował najwyższą formę.
W sobotę podczas III eliminacji zmagań o Puchar Toru Słomczyn zespół wywalczył najwyższe podium. Jednocześnie rajdowcy znaleźli się w pierwszej 10-tce w klasyfikacji generalnej, a w ‘ośce’ zajęli drugą pozycję. Tym samym Linguo HexaBank Rally Team umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji Pucharu w klasie 3. Poza bankowym teamem na starcie stawiło się 40 załóg, w tym przedstawiciele stajni mistrza Zbigniewa Steca oraz inni zawodnicy szlifujący formę oraz testujący sprzęt przed tegorocznym 72 Rajdem Polski.
 
 
To jednak nie był koniec emocji. W niedzielę, w stolicy odbył się 1 Królewski Summer Cup 2015. Impreza odbywała się na terenie dawnej Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie, a przede wszystkim na jej torze, gdzie przed laty testowano duże Fiaty, Polonezy oraz wiele prototypów, które nigdy nie doczekały się wersji produkcyjnej. Organizatorom imprezy udało się przygotować bardzo ciekawą trasę, która wykorzystywała wszystkie walory obiektu. Pozwalała ona wykazać się zarówno tym, którzy intensywnie trenują technikę jazdy, jak i tym, którzy koncentrują się na ciągłym podwyższaniu mocy swoich maszyn. Początkowo wyniki teamu wyglądały świetnie. Jednak
w połowie imprezy czerwona Corsa miała już dosyć dwudniowego ścigania. Najpierw zaginął 2 i 3 bieg, a potem silnik zaczął się szybko przegrzewać wskazując na nieszczelność uszczelki pod głowicą. To była chwila, w której każda załoga wycofałaby się z rywalizacji. Jednak wierni kibice Linguo HexaBank Rally Team zażądali kontynuowania jazdy. Z rozkręconym na max ogrzewaniem, regulaminowo zamkniętymi szybami, temperaturą około 60' C w kabinie, ruszając z 1 biegu i od razu przerzucając na cherlawy 4 Łomżyniacy dotelepali się do mety. Ostatecznie wynik był jednak zadowalający ponieważ tego dnia odebrali puchar za III miejsce w klasie 3.
 
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.