Dzisiaj jest: 18/3/2019
Mikrolotowe Mistrzostwa z Hexa Bankiem Spółdzielczym
Dodany 2014-09-26 13:57:13
XV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2014 odbędą się już w najbliższy weekend.
 
Mistrzostwa w Łomży od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością wśród pilotów mikrolotowych, jednak tegoroczne mogą okazać się rekordowe pod względem ilości skrzydeł nad Łomżą. Swój udział zapowiedziało m.in. 25 motolotni i samolotów ultralekkich oraz 4 wiatrakowce
z całej Polski, goście z Czech i Litwy. Nie zabraknie pilotów paralotniowych. Oprócz mistrzowskiej kadry narodowej trenera Adama Paski PPG, złotych medalistów Mistrzów Świata oraz Slalomowych Mistrzów Europy, zobaczymy tradycyjnie paralotniarzy z Chełma, Suwałk, Rzeszowa, Gdyni, Warszawy, Krakowa, Radomia, Białegostoku i wiele innych.
Podniebne mistrzostwa, które odbędą się na lądowisku nad Narwią między mostami rozegrane zostaną w dwóch klasach: motolotni i samolotów ultralekkich (ulm) oraz paralotni z napędem (PPG). Piloci motolotni i ulm zmierzą się w przelocie przez bramkę i celności lądowania. Pilotom paralotni trener Kadry Adam Paska przygotował slalom na pylonach, celność lądowania i nawigację.
Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego i Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.