Dzisiaj jest: 18/3/2019
Muzyczna uczta z Hexa Bankiem Spółdzielczym
Dodany 2017-07-11 14:47:48
Wielka Gala w Pałacu zakończy tegoroczną edycją Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.
 
Wielka gala w pałacu z udziałem Jacka Szymańskiego i jego gości to już festiwalowa tradycja. Na finał festiwalu przygotowali oni bardzo urozmaicony repertuar, obejmujący zarówno operowe i operetkowe arie z Wesela Figara, Halki, Cyganerii, Księżniczki czardasza, Tanhausera czy Makbeta, musicalowe evergreeny w rodzaju fragmentów Skrzypka na dachu oraz popularne piosenki jak Bésame mucho. Była też muzyka instrumentalna prezentowana przez rodzinny zespół Lewandowskich, pianistów oraz akordeonistę Piotra Komorowskiego, a na bandurach zagrali Jaryna i Taras Kuzmych.
Od 30 czerwca do 9 lipca, w ramach Festiwalu,  w różnych zakątkach naszego regionu odbyło się, aż dwadzieścia koncertów, podczas których można był usłyszeć arie, songi, duety, ale również najwybitniejsze dzieła muzyki organowej. Koncerty odbywały się m.in. w pięknych wnętrzach Wielkiej Synagogi w Tykocinie, na tarasach Hotelu Akademickiego PWSIiP w Łomży, w Rajgrodzie nad Jeziorem Rajgrodzkim, a także w łomżyńskiej Katedrze.
Organizatorem Festiwalu jest Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Hexa Bank Spółdzielczy tradycyjnie objął mecenatem te niesamowite wydarzenie kulturalne.
 
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.