Dzisiaj jest: 16/1/2019
Nowa funkcjonalność kart zbliżeniowych VISA payWave
Dodany 2014-08-04 13:00:42
Autoryzowanie transakcji zbliżeniowej, bez względu na wysokość kwoty na jaką jest dokonywana.
Nowy schemat funkcjonowania kart zbliżeniowych wygląda następująco:
  • Dla transakcji dokonywanych do kwoty 30 zł, transakcja zbliżeniowa będzie każdorazowo autoryzowana (nastąpi sprawdzenie dostępnych środków na rachunku klienta) bez wprowadzenia kodu PIN na terminalu.
  • W przypadku, gdy klient dokonywał będzie transakcji powyżej kwoty 30 zł, transakcja zostanie autoryzowana, jednakże klient będzie zobowiązany do wprowadzenia kodu PIN na terminalu. Nie ma wprowadzonych odgórnych limitów transakcji dokonywanych w sposób zbliżeniowy kartą (czyli klient może dokonać transakcji zbliżeniowej na kwotę np. 500 zł), ale każdorazowo będzie autoryzowana kodem PIN. Mogą zdarzyć się terminale nie autoryzujące transakcji zbliżeniowych (np. bramki na autostradach, sprzedaż biletów komunikacji miejskiej), ale wówczas tego typu nieautoryzowane transakcje zbliżeniowe dokonywane są na odpowiedzialność strony, która taką transakcję realizuje i podlegają one procedurze reklamacyjnej.
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.