Dzisiaj jest: 18/3/2019
Nowa funkcjonalność PIT WZ
Dodany 2017-04-12 12:09:50
Jest to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez Urząd Skarbowy.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich Klientów Hexa Bank Spółdzielczy uruchomił możliwość przesyłania wniosków PIT-WZ do Urzędu Skarbowego za pomocą Bankowości elektronicznej. Aktualnie można powierzyć obowiązek przygotowania swojej deklaracji PIT-37 Urzędowi Skarbowemu logując się na swoje konto internetowe.

PIT-WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez Urząd Skarbowy. Za jego pomocą prześlesz do Urzędu Skarbowego informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ci ulgi na dzieci, wydatków, które poniosłeś na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazania 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Urząd Skarbowy na podstawie posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych i danych z wniosku PIT-WZ przygotuje zeznanie podatkowe.

Jakie są korzyści ze złożenia PIT-WZ?

W ten sposób oszczędzisz czas i minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym, które wynikają choćby z przepisywania danych z informacji od płatników (np. z PIT-11) czy błędów rachunkowych. Samodzielne wypełnienie zeznania podatkowego i załączników, w których wykazywane są ulgi, nierzadko sprawia problemy podatnikom. Ponieważ Urząd Skarbowy wypełni za ciebie zeznanie, to rozliczenie się drogą elektroniczną zajmie ci nie więcej niż kilka minut.

Kto może skorzystać z PIT-WZ?

Możesz złożyć PIT-WZ, jeśli jesteś podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i uzyskujesz dochody wyłącznie od płatników (w tym organów rentowych). Nie ma przy tym znaczenia, czy rozliczasz się sam, czy wspólnie z małżonkiem, czy jako osoba samotnie wychowująca dzieci.

Jak złożysz PIT-WZ i jak go podpiszesz?

Wniosek o sporządzenie zeznania możesz złożyć tylko i wyłącznie drogą elektroniczną. Zrobisz to za pośrednictwem naszej bankowości elektronicznej. Jeśli składasz PIT-WZ przez stronę banku skorzystaj z danych uwierzytelniających, które stosujemy do autoryzacji dyspozycji w usłudze Internet Banking.

Jakie dane wpisujesz do PIT-WZ?

W składanym wniosku należy uwzględnić dane identyfikacyjne, takie jak w każdym składanym zeznaniu PIT (twoje, a jeśli rozliczasz się wspólnie z małżonkiem, to także dane małżonka) oraz informacje:

o kosztach uzyskania przychodów (czy korzystasz z podstawowych, czy podwyższonych, czy też o wysokości wydatków faktycznie poniesionych), czy korzystasz z ulgi rehabilitacyjnej, o składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne (jeżeli masz wyższe składki a niski dochód, to należy ci się zwrot składek), o liczbie dzieci i ich danych identyfikacyjnych, a także o kwocie ulg na dzieci.

Jak to działa – w skrócie?
Logowanie do bankowości internetowej – zakładka: PIT-WZ, Przygotowanie druku PIT-WZ i wysyłanie go elektronicznie do Urzędu Skarbowego, W ciągu 5 dni roboczych Urząd Skarbowy sporządza deklarację PIT osoby wnioskującej i zwrotnie udostępnia ją na Portalu Podatkowym, przesyłając informację na adres e-mail podatnika, PIT sporządzony przez Urząd Skarbowy należy otworzyć i skontrolować, czy został przygotowany prawidłowo, Po weryfikacji PIT-a podatnik go akceptuje lub odrzuca – jeżeli się z nim nie zgadza,  przypadku akceptacji deklaracji – podatnik pobiera Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO status 200).

Wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej można składać do 18.04.2017 roku.

 
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.