Dzisiaj jest: 16/1/2019
Ostrzeżenie o atakach hakerskich
Dodany 2018-08-09 15:38:03
W ostatnim czasie zaobserwowano na terenie Polski nową metodę kradzieży środków z wykorzystaniem bankowości internetowej. Nasiliły się ataki na klientów banków z wykorzystaniem duplikatów karty SIM.
 
W celu dokonania ww. ataku przestępcy początkowo zbierają informacje o ofierze (np. z serwisów społecznościowych). Następnie za pomocą złośliwego oprogramowania wykradają login i hasło do bankowości internetowej ofiary. Po zalogowaniu uzyskują dostęp do innych wrażliwych danych, m.in. do numeru telefonu.
Dzięki sfałszowanemu luz tzw. kolekcjonerskiemu dowodowi osobistemu z danymi ofiary, wyrabiają u operatora duplikat karty SIM (np. kłamiąc, że zgubili telefon), a stara karta zostaje zablokowana. W ten sposób przestępcy uzyskują dostęp do numeru telefonu ofiary i kodów służących do potwierdzania przelewów, jakie na ten numer SMS-em wysyła bank.
Następnie środki na rachunku zostają przelane na inne rachunki i wypłacone w gotówce lub przetransferowane na giełdę kryptowalut.
W związku z powyższym przypominamy o konieczności stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu tj.:
  • nie należy pobierać programów z nieznanych źródeł;
  • nie należy klikać w każdy link z wiadomości e-mail;
  • nie należy podawać zbyt wielu danych o sobie na serwisach społecznościowych;
  • należy posiadać aktualne oprogramowanie antywirusowe.
W przypadku gdy zauważą Państwo nieprawidłowe działania bankowości internetowej lub karty SIM, prosimy o natychmiastowe zablokowanie dostępu do bankowości internetowej oraz potwierdzenie w banku ostatnio wykonanych transakcji.
 
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.