Dzisiaj jest: 16/1/2019
Spotkanie pokoleń w kręgu kultury ziemiańskiej z Hexa Bankiem Spółdzielczym
Dodany 2014-08-29 09:12:31
Zapraszamy do Muzeum Przyrody w Drozdowie.
 
 
Muzeum w Drozdowie z siedzibą w jedynym ocalałym po 1945 r. dworze ziemiańskim w Ziemi Łomżyńskiej, z którym wiąże się historia znamienitego rodu Lutosławskich 29 sierpnia organizuje konferencję popularno-naukową mającą związek z ziemiaństwem pn. „Przedstawiciele elit prowincjonalnych w XIX i 1 połowie XX wieku”.
Po raz drugi odbędzie się zjazd potomków rodów ziemiańskich, które miały niebywały wpływ na rozwój i postęp cywilizacyjny tych terenów, tj. rodziny Lutosławskich z Drozdowa i Wiktorzyna, Kisielnickich z Kisielnicy, Stawisk, Korzenistego i Łub, rodu Schirmerów z Jeziorka, Pieńkowskich z Krzewa, Jabłońskich z Pniewa, Glogerów z Jeżewa i innych.
Zarówno zjazd ziemian jak i konferencja odbywać się będą w roku obchodów 30-lecia działalności Muzeum Przyrody w Drozdowie .  Dodatkową atrakcją będzie wystawa retrospektywna obrazująca funkcjonowanie Muzeum w okresie minionych 30 lat oraz spacer bryczką po Drozdowie.
 
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.